2300HT-220-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 22uH/14.5uH 15% 1KHz 19A 8mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT220HRC
  • Part No:
    2300HT-220-H-RC
    EAR99
    36
  • Inductance:
    22(OCL)/14.5 uH
  • Lead Pitch:
    29.97 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    8 mOhm
  • Maximum DC Current:
    19 A