2300HT-180-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 18uH/12.2uH 15% 1KHz 20.2A 7mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT180HRC
  • Part No:
    2300HT-180-H-RC
  • Inductance:
    18(OCL)/12.2 uH
  • Lead Pitch:
    29.97 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    7 mOhm
  • Maximum DC Current:
    20.2 A