2300HT-151-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 150uH/97.9uH 15% 1KHz 7.5A 50mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT151VRC
  • Part No:
    2300HT-151-V-RC
    EAR99
    50
  • Inductance:
    150(OCL)/97.9 uH
  • Lead Pitch:
    14.22 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    50 mOhm
  • Maximum DC Current:
    7.5 A