2200LL-330-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 33uH/15.7uH 15% 1KHz 11.1A 10mOhm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2200LL330VRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    2200LL-330-V-RC
  • Unit of Measure:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    120
  • Inductance:
    33(OCL)/15.7 uH
  • Lead Pitch:
    11.94 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    10 mOhm
  • Maximum DC Current:
    11.1 A