2200LL-270-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 27uH/13.5uH 15% 1KHz 11.8A 9mOhm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2200LL270HRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    2200LL-270-H-RC
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    108
  • Inductance:
    27(OCL)/13.5 uH
  • Lead Pitch:
    26.67 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    9 mOhm
  • Maximum DC Current:
    11.8 A