2200LL-151-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 150uH/76uH 15% 1KHz 4.9A 52mOhm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2200LL151HRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    2200LL-151-H-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    108
  • Inductance:
    150(OCL)/76 uH
  • Type:
    High current
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    25.65 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Toroid
  • Maximum DC Resistance:
    52 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.9 A