2200HT-8R2-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 8.2uH/6.2uH 15% 1KHz 15.1A 8mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT8R2VRC
  • Part No:
    2200HT-8R2-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    8.2(OCL)/6.2 uH
  • Lead Pitch:
    11.68 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    8 mOhm
  • Maximum DC Current:
    15.1 A