2200HT-821-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 820uH/548.5uH 15% 1KHz 2A 440mOhm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2200HT821HRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    2200HT-821-H-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HN
  • ECCN:
    EAR99
    64
  • Inductance:
    820(OCL)/548.5 uH
  • Type:
    High current
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    23.11 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Toroid
  • Maximum DC Resistance:
    440 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2 A