2200HT-6R8-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 6.8uH/5.2uH 15% 1KHz 15.7A 7mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT6R8HRC
  • Part No:
    2200HT-6R8-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    6.8(OCL)/5.2 uH
  • Lead Pitch:
    22.35 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    7 mOhm
  • Maximum DC Current:
    15.7 A