2200HT-681-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 680uH/414.8uH 15% 1KHz 2.6A 270mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT681VRC
  • Part No:
    2200HT-681-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    680(OCL)/414.8 uH
  • Lead Pitch:
    12.44 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    270 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.6 A