2200HT-560-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 56uH/40.9uH 15% 1KHz 6.1A 46mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT560HRC
  • Part No:
    2200HT-560-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    56(OCL)/40.9 uH
  • Lead Pitch:
    21.84 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    46 mOhm
  • Maximum DC Current:
    6.1 A