2200HT-470-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 47uH/34.9uH 15% 1KHz 6.4A 42mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT470VRC
  • Part No:
    2200HT-470-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    47(OCL)/34.9 uH
  • Lead Pitch:
    11.18 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    42 mOhm
  • Maximum DC Current:
    6.4 A