2200HT-330-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 33uH/23.5uH 15% 1KHz 8.4A 25mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT330HRC
  • Part No:
    2200HT-330-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    33(OCL)/23.5 uH
  • Lead Pitch:
    22.1 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    25 mOhm
  • Maximum DC Current:
    8.4 A