2200HT-2R2-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 2.2uH/1.8uH 15% 1KHz 20.1A 5mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT2R2HRC
  • Part No:
    2200HT-2R2-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    2.2(OCL)/1.8 uH
  • Lead Pitch:
    22.35 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    5 mOhm
  • Maximum DC Current:
    20.1 A