2200HT-271-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 270uH/184.8uH 15% 1KHz 3.3A 160mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT271VRC
  • Part No:
    2200HT-271-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    270(OCL)/184.8 uH
  • Lead Pitch:
    11.68 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.3 A