2200HT-1R8-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1.8uH/1.5uH 15% 1KHz 21.8A 4mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT1R8HRC
  • Part No:
    2200HT-1R8-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    1.8(OCL)/1.5 uH
  • Lead Pitch:
    22.35 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 mOhm
  • Maximum DC Current:
    21.8 A