2200HT-1R2-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1.2uH/1uH 15% 1KHz 23.8A 3mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT1R2HRC
  • Part No:
    2200HT-1R2-H-RC
    EAR99
    64
  • Inductance:
    1.2(OCL)/1 uH
  • Lead Pitch:
    22.35 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    3 mOhm
  • Maximum DC Current:
    23.8 A