2200HT-180-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 18uH/13.6uH 15% 1KHz 9.7A 18mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT180VRC
  • Part No:
    2200HT-180-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    18(OCL)/13.6 uH
  • Lead Pitch:
    11.68 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    18 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9.7 A