2200HT-121-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 120uH/80.8uH 15% 1KHz 5A 67mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT121VRC
  • Part No:
    2200HT-121-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    120(OCL)/80.8 uH
  • Lead Pitch:
    12.19 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    67 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5 A