2100LL-471-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 470uH/190.1uH 15% 1KHz 2.3A 124mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100LL471HRC
  • Part No:
    2100LL-471-H-RC
    EAR99
    144
  • Inductance:
    470(OCL)/190.1 uH
  • Lead Pitch:
    19.3 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    124 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.3 A