2100LL-470-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 47uH/25.3uH 15% 1KHz 5.2A 24mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100LL470VRC
  • Part No:
    2100LL-470-V-RC
    EAR99
    112
  • Inductance:
    47(OCL)/25.3 uH
  • Lead Pitch:
    8.38 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    24 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5.2 A