2100LL-181-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 180uH/73.3uH 15% 1KHz 3.7A 48mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100LL181HRC
  • Part No:
    2100LL-181-H-RC
    EAR99
    144
  • Inductance:
    180(OCL)/73.3 uH
  • Lead Pitch:
    19.3 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    48 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.7 A