2100LL-180-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 18uH/8.5uH 15% 1KHz 10.1A 7mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100LL180HRC
  • Part No:
    2100LL-180-H-RC
    EAR99
    144
  • Inductance:
    18(OCL)/8.5 uH
  • Lead Pitch:
    20.32 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    7 mOhm
  • Maximum DC Current:
    10.1 A