2100HT-8R2-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 8.2uH/5.9uH 15% 1KHz 13.2A 0.007Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT8R2HRC
  • Part No:
    2100HT-8R2-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    8.2(OCL)/5.9 uH
  • Lead Pitch:
    19.56 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    7 mOhm
  • Maximum DC Current:
    13.2 A