2100HT-821-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 820uH/512uH 15% 1KHz 1.7A 0.39Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT821HRC
  • Part No:
    2100HT-821-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    820(OCL)/512 uH
  • Lead Pitch:
    20.57 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    390 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.7 A