2100HT-820-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 82uH/54uH 15% 1KHz 4.8A 0.049Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT820VRC
  • Part No:
    2100HT-820-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    82(OCL)/54 uH
  • Lead Pitch:
    8.89 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    49 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.8 A