2100HT-6R8-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 6.8uH/4.9uH 15% 1KHz 13.7A 0.006Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT6R8HRC
  • Part No:
    2100HT-6R8-H-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Inductance:
    6.8(OCL)/4.9 uH
  • Lead Pitch:
    19.56 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 mOhm
  • Maximum DC Current:
    13.7 A