2100HT-5R6-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 5.6uH/4.1uH 15% 1KHz 14.3A 0.006Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT5R6HRC
  • Part No:
    2100HT-5R6-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    5.6(OCL)/4.1 uH
  • Lead Pitch:
    19.56 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 mOhm
  • Maximum DC Current:
    14.3 A