2100HT-561-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 560uH/366.9uH 15% 1KHz 1.9A 0.32Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT561VRC
  • Part No:
    2100HT-561-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    560(OCL)/366.9 uH
  • Lead Pitch:
    8.89 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    320 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.9 A