2100HT-560-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 56uH/38.5uH 15% 1KHz 5.3A 0.04Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT560VRC
  • Part No:
    2100HT-560-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    56(OCL)/38.5 uH
  • Lead Pitch:
    8.89 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    40 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5.3 A