2100HT-470-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 47uH/33.1uH 15% 1KHz 5.6A 0.036Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT470HRC
  • Part No:
    2100HT-470-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    47(OCL)/33.1 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    36 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5.6 A