2100HT-2R2-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 2.2uH/1.8uH 15% 1KHz 18.3A 0.004Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT2R2HRC
  • Part No:
    2100HT-2R2-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    2.2(OCL)/1.8 uH
  • Lead Pitch:
    19.56 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 mOhm
  • Maximum DC Current:
    18.3 A