2100HT-270-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 27uH/20.1uH 15% 1KHz 6.4A 0.028Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT270HRC
  • Part No:
    2100HT-270-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    27(OCL)/20.1 uH
  • Lead Pitch:
    19.05 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    28 mOhm
  • Maximum DC Current:
    6.4 A