2100HT-221-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 220uH/144.2uH 15% 1KHz 3A 0.13Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT221HRC
  • Part No:
    2100HT-221-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    220(OCL)/144.2 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3 A