2100HT-220-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 22uH/16.6uH 15% 1KHz 6.7A 0.026Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT220VRC
  • Part No:
    2100HT-220-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    22(OCL)/16.6 uH
  • Lead Pitch:
    8.13 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    26 mOhm
  • Maximum DC Current:
    6.7 A