2100HT-180-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 18uH/13uH 15% 1KHz 8.6A 0.016Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT180VRC
  • Part No:
    2100HT-180-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    18(OCL)/13 uH
  • Lead Pitch:
    8.38 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    16 mOhm
  • Maximum DC Current:
    8.6 A