2100HT-150-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 15uH/11uH 15% 1KHz 9.1A 0.014Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT150HRC
  • Part No:
    2100HT-150-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    15(OCL)/11 uH
  • Lead Pitch:
    19.3 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    14 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9.1 A