2100HT-102-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1000uH/608.2uH 15% 1KHz 1.6A 0.43Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT102VRC
  • Part No:
    2100HT-102-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    1000(OCL)/608.2 uH
  • Lead Pitch:
    9.4 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    430 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.6 A