2100HT-101-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid - 0.86 (Dia.) x 0.45in - 100uH/64.5uH - 1KHz - 4.6A - 53mOhm - Horizontal Mount.
Description +
Search Keywords: 2100HT101HRC
  • Part No:
    2100HT-101-H-RC
    EAR99
    100
  • Inductance:
    100(OCL)/64.5 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    53 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.6 A