2100HT-100-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 10uH/7.6uH 15% 1KHz 9.9A 0.012Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT100VRC
  • Part No:
    2100HT-100-V-RC
    EAR99
    154
  • Inductance:
    10(OCL)/7.6 uH
  • Lead Pitch:
    8.38 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    12 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9.9 A