2000-1R5-H
Bourns
Inductor High Current Toroid 1.5uH/1.14uH 20% 1KHz 18.7A 0.002Ohm DCR RDL
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 20001R5H
  • Part No:
    2000-1R5-H
    EAR99
    1
  • Inductance:
    1.5(OCL)/1.14 uH
  • Lead Pitch:
    15.24 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    2 mOhm
  • Maximum DC Current:
    18.7 A