2000-1R2-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1.2uH/0.86uH 20% 1KHz 20.2A 2.2mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 20001R2VRC
  • Part No:
    2000-1R2-V-RC
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    360
  • Inductance:
    1.2(OCL)/0.86 uH
  • Lead Pitch:
    8.89 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    0.0022 Ohm
  • Maximum DC Current:
    20.2 A