1140-680K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 68uH 10% 1KHz Ferrite 11.4A 21mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1140680KRC
  • Part No:
    1140-680K-RC
  • Inductance:
    68 uH
  • Lead Pitch:
    29.21 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    21 mOhm
  • Maximum DC Current:
    11.4 A