1140-392K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 3.9mH 10% 1KHz Ferrite 1.8A 845mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1140392KRC
  • Part No:
    1140-392K-RC
  • Inductance:
    3.9 mH
  • Lead Pitch:
    27.94 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    845 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.8 A