1140-391K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 5.8A 82mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1140391KRC
  • Part No:
    1140-391K-RC
  • Inductance:
    390 uH
  • Lead Pitch:
    29.21 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    82 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5.8 A