1140-390K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 39uH 10% 1KHz Ferrite 15.1A 12mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1140390KRC
  • Part No:
    1140-390K-RC
  • Inductance:
    39 uH
  • Lead Pitch:
    29.21 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    12 mOhm
  • Maximum DC Current:
    15.1 A