1140-123K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 12mH 10% 1KHz Ferrite 900mA 3.04Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1140123KRC
  • Part No:
    1140-123K-RC
  • Inductance:
    12 mH
  • Lead Pitch:
    27.43 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    3.04 Ohm
  • Maximum DC Current:
    900 mA