1130-8R2M-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 8.2uH 20% 1KHz Ferrite 21A 4mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 11308R2MRC
  • Part No:
    1130-8R2M-RC
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Lead Pitch:
    20.83 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 mOhm
  • Maximum DC Current:
    21 A