1130-681K-RC
Bourns
High Current - RF Choke - Bobbin Core - 680uH - 1KHz - Ferrite 2.8A - 256 mOhm.
Description +
Search Keywords: 1130681KRC
  • Part No:
    1130-681K-RC
  • Inductance:
    680 uH
  • Lead Pitch:
    19.56 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    256 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.8 A