1130-470K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 1KHz Ferrite 9A 24mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1130470KRC
  • Part No:
    1130-470K-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    24 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9 A